Bloudící kavárna VELOBLOUD

"Vše se nakonec v dobré obrátí. A když to není dobré, tak to ještě není konec."
#vemsime jede!

#vemsime jede!

Již tuto sobotu, 28.01.2017 se k nám můžete připojit u naší akce #vemsime. Opět nás čeká věšení tolik potřebného zimního oblečení na stromy. Čeká nás Hlavní nádraží, Anděl a Vltavská. Chcete se přidat? Není problém! Sraz je v 15:00 v Ouky Douky Coffee nedaleko Strossmayerova náměstí. Pokud máte doma teplé oblečení, nebo deky či spacáky, které byste chtěli věnovat, ale v sobotu nemůžete, kontaktujte nás, rádi vše vyzvedneme a navěsíme za vás. Děkujeme za podporu.
Více
 
 
 

O Nás

Bloudící kavárna VeloBloud je stylová kavárna s kvalitní kávou ve formě trojkolky, na způsob cyklozmrzlinářů minulého století - zaměstnanci jsou ale lidé bez domova. Jejím cílem je poskytnout aktivní pomoc bezdomovcům, kteří se snaží dostat z nepříznivé situace, a vzbudit v nich pocit odpovědnosti nejen za svůj osud, ale i za osud jiných osob v nouzi. Je to platforma, která pomůže pochopit svět této sociální skupiny a odbourat zeď, která ji dělí od společnosti - kavárna je totiž tradičním místem pro setkávání, diskusi a sociální učení.
 

KDO JSME

Zsófia Folková

Zsófia Folková

KOORDINÁTORKA

(26)

Je původem z hraničního městečka Štúrovo (Párkány) na jihu Slovenska. Po gymnaziálních studiích v Budapešti se rozhodla pokračovat ve studiu na Univerzitě Karlově v Praze, kde studuje právo. Pracovala jako dobrovolnice v Studentském kroužku Endre Adyho, v Lize lidských práv, v organizaci FairArt a jako stážistka v budapešťské advokátní kanceláři Réti, Antall a spol. S Františkem Kusym se podílí na vytváření kulturního portálu www.magyarbohemia.cz

Karel Hostomský

Karel Hostomský

HR

(29)

Pochází ze smíšené maďarsko-české rodiny, vyrůstal na jihu Slovenska, po gymnáziu v Komárně pokračuje ve studiích na UK v Praze, kde dokončuje doktorské studium v oboru ekonomická geografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. V minulosti byl aktivním členem a předsedou Studentského kroužku Endre Adyho, který sdružuje maďarské studenty pražských vysokých škol.

 • Člověk musí snít, aby něco dokázal…

  Tenhle projekt je naprosto báječný!

  Kristián Szabó
  Kristián Szabó
  Finanční koordinátor
 • Je krásné, když se spojí mysl a činy. Je radost pracovat na takých projektech.

  František Kusy
  František Kusy
  Designer